Klasika. Copperplate kaligrafija

5 SAVAITĖS

Kurso trukmė

10 UŽSIĖMIMŲ

Užsiėmimų skaičius

150 €

Kurso kaina

Kursas padės Jums įgyti pagrindinius rašymo smailia plunksna įgūdžius, nuodugniai supažindins su tradicinės “Copperplate” kaligrafijos tendencijomis ir išmokys jas teisingai derinti.

Ko išmoksite?

Teorija

Pagrindinių tradicinės “Copperplate” kaligrafijos principų tyrimas, mažųjų ir didžiųjų raidžių rašymo taisyklės, darbas su žodžiais bei tekstu.

Praktika

Susipažinimas su kaligrafijos priemone. Darbas su raidėmis, žodžiais, tekstais ir dekoratyviniais elementais. Individualaus rašto pagrindai.

Rezultatas

Gautos žinios leis jums sukurti lengvus, malonius ir jausmingus užrašus. Įgytus įgūdžius galėsite pritaikyti šventinėms progoms.

Kurso programa

Šis kursas tinka visiems. Specialus pasirengimas nebūtinas.

PIRMA PAMOKA

Trumpa Copperplate istorija. Susipažįstame su šiai kaligrafijos rankai būdingomis priemonėmis ir sužinome kaip taisyklingai sėdėti rašant. Skiriame laiko apšilimo pratimams, mokomės teisingai rašyti 7-ias mažųjų raidžių bazines linijas.

ANTRA PAMOKA

Mokomės praktikoje pritaikyti bazines linijas iš jų konstruodami mažąsias raides. Pirmoji mažųjų raidžių grupė, kurios bendras dėmuo yra ovalas ir pusiau ovalas. Skiriame laiko kiekvienai raidei ir jos sudėčiai. Bandome jungti raides į žodžius.

TREČIA PAMOKA

Antroji mažųjų raidžių grupė, kurios bendras dėmuo yra kabliukas (paprastas bei apverstas) ir garbana. Skiriame laiko kiekvienai raidei ir jos sudėčiai. Žodžio “minimum” pagalba studijuojame tarpus tarp raidžių ir ritmą. Pamokai įtvirtinti sukūriame dekoratyvinę kortelę.

KETVIRTA PAMOKA

Toliau mokomės rašyti mažasias raides. Trečioji mažųjų raidžių grupė, kurios bendras dėmuo yra kilpiniai iškeltiniai bei nuleistiniai elementai. Ketvirtoji (nepritapėlių) mažųjų raidžių grupė, kuri neturi bendro dėmens. Išeitai medžiagai įtvirtinti sukūriame TAG’ą (pakabinamą dovanos etiketę).

PENKTA PAMOKA

Didžiosios raidės. 8-ios bazinės didžiųjų raidžių linijos. Skiriame laiko praktikai.

ŠEŠTA PAMOKA

Mokomės praktikoje pritaikyti bazines linijas iš jų konstruodami didžiąsias raides. Pirmoji, antroji, trečioji ir ketvirtoji dižiųjų raidžių grupės. Skiriame laiko kiekvienai raidei ir jos sudėčiai.

SEPTINTA PAMOKA

Toliau mokomės rašyti didžiąsias raides. Penktoji, šeštoji, septintoji ir aštuntoji dižiųjų raidžių grupės. Skiriame laiko kiekvienai raidei ir jos sudėčiai.

AŠTUNTA PAMOKA

Toliau rašome didžiąsias raides. Devintoji ir paskutinė, dešimtoji (nepritapėlių) didžiųjų raidžių grupės. Skiriame laiko kiekvienai raidei ir jos sudėčiai.

DEVINTA PAMOKA

Dekoratyviniai mažųjų bei didžiųjų raidžių elementai. Skaičiai.

DEŠIMTA PAMOKA

Baigiamasis kurso darbas. Nuo eskizo ik rezultato. Šventinis kvietimas baltu, auksiniu arba sidabrinės spalvos tušu ant storesnio A6 formato popieriaus 

Užsiėmimų metu visos reikalingos kaligrafijos priemonės duodamos nemokamai ir lieka jums, tačiau galima turėti ir savo. Baigiamajam darbui reikalingos priemonės perkamos atskirai.

Mokytojas

Tadas Vosylius

Kaligrafas, dizaineris

Grafikos dizaineris ir kaligrafas, turintis didelę patirtį meno srityje. Jis kasdien kuria ir tobulina savo rašymo bei piešimo įgūdžius plunksna, teptuku ar pieštuku. Jis mėgsta eksperimentuoti su įvariomis medijomis ir kaligrafijos priemonėmis, tačiau mėgstamiausi Tado įrankiai – Pentel Color Brush, Hunt 101 plunksna bei Ruling pen. Jo darbus eksponavo tokie letteringo ir kaligrafijos grandai, kaip TYPISM, LETTERING DAILY, CALLIGRAPHY MASTERS, TYPEYEAH ir kiti.

Darbai

Mokymosi privalumai

Naudingos žinios

Įgysite žinių ir įgūdžių, kurie padės jums tobulėti ir siekti užsibrėžtų tikslų.

Komandinio darbo patirtis

Išmoksite analizuoti savo ir kitų darbus, atsirinkti naudingą informaciją ir panaudoti ją savo darbuose.

Individualus požiūris

Kurso metu mokytojas teiks ir koreguos užduotis pagal jūsų pasirengimo lygį.

Vertingos dovanos

Priemonės ir mokomoji medžiaga liks jums, kad galėtumėte savarankiškai praktikuotis net ir pabaigę kurso programą.

w

Mokytojo parama

Kurso metu turėsite galimybę nuolat bendrauti ir konsultuotis su mokytoju.

Savo stiliaus atradimas

Kurso metu mokytojas padės jums atrasti savo unikalų stilių ir suvokti, kur link judėti toliau.

 

Registruotis į kursą

Pasirinkite užsiėmimų datą ir laiką.

Dėl COVID-19 datos bus patikslintos

Laikas:
An  19:30 – 21:30
Pn  19:30 – 21:30

Vieta:
J. Jasinskio 11, Vilnius
II a. 203 auditorija

Dažniausi klausimai

Kaip vyksta pamokos?

Kiekvieną pamoką sudaro trys pagrindinės dalys. Pradedame nuo trumpo pristatymo ir teorinės dalies, kurioje paaiškinama pamokos tema ir užduotis. Tada pereiname prie praktinės dalies, kurios metu mokytojas individualiai dirba su kiekvienu studentu, jam pataria ir padeda. Pamokose mokomės analizuoti savo ir kitų darbus, dirbti komandoje bei stebėti savo pažangą.

Kiek mokinių būna grupėje?

Kiekvienos grupės studentų skaičius yra griežtai ribotas. Ne daugiau kaip 10-12 žmonių. Kurso programa suprojektuota taip, kad per pamoką mokytojas galėtų skirti dėmesį asmeniškai kiekvienam, o didesnis žmonių skaičius tai riboja.

Ką daryti, jei praleidžiate užsiėmimą?

Nesijaudinkite, tai nesutrikdys jūsų mokymosi proceso. Visada galima susitarti su mokytoju, kad jis skirtų laiko prieš kitą pamoką ir paaiškintų praleistos pamokos medžiagą. Svarbiausia įspėti apie tai iš anksto.

Negražiai rašau ir net nemoku piešti. Ar man pavyks?

Žinoma, kad pavyks! Kursai yra skirti pradedantiesiems, tad net jei jūs manote, kad nemokate gražiai rašyti, mes padėsime jums sukurti kažką gražaus. Mokėti piešti visada yra gerai, tačiau gebėjimas piešti kaligrafijoje nėra labai svarbus.

Naujienos

 

 

 

Mes esame čia.

Simono Daukanto gimnazija
II aukštas, 203 auditorija
J. Jasinskio 11,Vilnius

© 2020 Tavosu Studios
J. Jasinskio 11 / Sėlių 39, Vilnius

Pin It on Pinterest