STRAIPSNIS

AR BRANGI YRA KALIGRAFIJA?

Tadas Vosylius

Spalis, 2018

Kaip ir visi kiti hobiai, kaligrafija gali būti lygiai taip pat brangi. Galo kaligrafijos parafernalijai nėra. Rankų darbo holderiai, vintažinės plunksnos, teptukai ir net popierius, rašalas bei tušas gali nepigiai kainuoti. Bet gali ir nekainuoti, tiesa?

Tai apie ką mes čia?

A, taip. Apie kaligrafiją! Taigi… Dažniausiai kaligrafijos mokymosi pradžia nereikalauja labai daug resursų, tačiau vos pradėjus šią kelionę labai lengva išklysti iš kelio, ypač turint omenyje visą pasiūlą art parduotuvėse ir internete. Žinoma tai ne problema, jei galite sau tai leisti, tačiau kai kalba pasisuka apie privilegiją išlaikyti savo pomėgius, manau kad neretai visi būname priversti susimąstyti.

Tikrai labai lengva išklysti, kai akys raibsta nuo įvairių menininkų darbų instagrame, juk viskas atrodo taip lengva! Tik turėk tą instrumentą ir darbas pats pasidarys. Vienas New York’o menininkas net sukūrė tai pašiepiantį hashtag’ą “What pen did you use?”. Tai buvo atsakymas į nesibaigiančius žmonių klausimus apie paprasčiausius pieštukus, brushpen’us ir kitas priemones, nes tiesiog atsibodo į juos atsakinėti.

Aš pats turiu pakankamai didelį priemonių arsenalą, nes tiesiog mėgstu išbandyti naujas galimybes, tačiau kalbant atvirai – geriausia priemonė yra ta, kuri po ranka, o svarbiausias dalykas – kūrybiškumas.

Priemonės ar įrankiai nedaro tavęs meistru. Praktika daro.

Taigi, jei manote, kad negalite sau leisti kokios nors brangesnės priemonės, jokiu būdu neleiskite, kad tai sustabdytų mokymosi procesą. Geriau pabandykite skirti dvigubai daugiau laiko praktikai, nei svaigimui dėl daiktų, be kurių manote negalį gyventi.

Iš savo patirties žinau, kad lengviau tai pasakyti nei padaryti, bet pasistenkite naudoti viską, ką šiuo metu turite po ranka. Tai gali būti paprasčiausias pieštukas ir popieriaus lapas – baziniams pratimams to pilnai pakanka. Svarbiausia treniruoti rankos raumenų atmintį, kad linijos būtų grakščios ir kontrastingos. Kitas labai svarbus dalykas – stengtis paversti savo praktiką įpročiu (daugiau apie tai šiame blogo straipsnyje).

Jei vis dėlto norisi įsigyti kažką brangesnio (apie tokius daiktus taip pat planuoju parašyti), tuomet siūlyčiau atlikti kruopčią priemonės(-ių) analizę internete, o perkant vadovautis “buy less, choose well” filosofija.

error: Turinys apsaugotas.

Pin It on Pinterest

Share This