Apie Tavosu Studios

Sveiki! Esu Tadas ir džiaugiuosi, kad Jūs čia – Tavosu Studios svetainėje, kuri skirta kaligrafijai ir jos mokymui.

Raidės ir įvairios jų formos mane žavėjo nuo vaikystės, tačiau praktikuoti kaligrafiją pradėjau daug vėliau, prieš tai nemažai laiko praleidęs prie kompiuterio ekrano. Žaviuosi nauda, kurią kaligrafija suteikia fizinei ir psichinei sveikatai. Kaligrafija sužadina mūsų pojūčius, formuoja judesių koordinaciją, atkreipia dėmesį į taisyklingą laikyseną sėdint, taip pat gerina mąstymo procesus, kūrybiškumą ir estetikos pojūtį, ji – tarsi sporto salė mūsų smegenims.

Nors tikslus vertimas iš graikų kalbos “καλλιγραφία” yra “gražus rašymas”, tačiau šiandien šio žodžio reikšmė gerokai platesnė. Kaligrafija – tai ne tik gražus raštas, bet ir gestas, prisilietimas, minties, informacijos ir emocijų išraiška. Su ja mes įžengiame į grožio, proporcijų, harmonijos ir meno pasaulį. Rašymas ranka padeda geriau įsiminti, lavina erdvinį, abstraktų ir simbolinį mąstymą, formuoja vaikų ir paauglių grafomotorinius įgūdžius ir didina jų kūrybiškumą. Kaligrafija į mūsų kasdienybę įneša ir meditacijos elementą – rašydami sutelkiame dėmesį į taisyklingą raidžių formą, nuraminame mintis ir atsiribojame nuo mus supančio chaoso.

Pradžioje kaligrafijos mokiausi savarankiškai, vėliau (ir iki šiol) pas gerai žinomus raidžių meno meistrus. Medžiagos ieškojau internete, skaičiau ir studijavau senas leteringo ir kaligrafijos knygas, kurias gauti nėra taip lengva, nes jų nebespausdina. Labai gerai žinau kaip sunku yra pradėti, kai kiekvieną dieną iškyla vis nauji klausimai (kokį tušą, kokią kaligrafijos priemonę pasirinkti, kokie pratimai raumenų motorikai vystyti, koks popierius, kaip sėdėti ir t.t.), todėl manau, kad mano savarankiško (ir ne tik) mokymosi patirtis gali padėti visiems, kurie susiduria su sunkumais pradėdami šią nuostabią kelionę.

Mokymo procesas

Visi užsiėmimai yra subalansuoti atsižvelgiant į dėstomos medžiagos apimtį. Mokymo metodai ir sukurtos autorinės programos leidžia efektyviai įsisavinti reikiamas žinias bei įgūdžius ir kurso pabaigoje pasiekti matomų rezultatų.

Mokymų metu ypatingas dėmesys yra skiriamas studento ir mokytojo sąveikai, todėl grupių vietų skaičius yra griežtai ribotas, kad užsiėmimų metu mokytojas galėtų skirti laiko kiekvienam.

Stengiuosi, kad Individualus požiūris būtų pagrindinis mokymo proceso aspektas. Visuomet siekiu identifikuoti stipriąsias studentų puses ir padėti jiems save realizuoti, o ne monotoniškai atkartoti mokytojo veiksmus.

Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas turi kūrybinį talentą, o mokytojo užduotis yra padėti tai atrasti ir paskatinti tolimesnei plėtrai.

Tadas Vosylius – plunksnos meistras ir kaligrafas, VTDK grafinio dizaino specialybės absolventas, nuolat gilinantis savo žinias apie viduramžių, renesanso ir vėlesnių amžių rašto raidą. Jis nepaliaujamai studijuoja ir tobulina savo rašymo įgūdžius plunksna, teptuku ir pieštuku. Jam patinka eksperimentuoti su įvariomis medijomis ir kaligrafijos priemonėmis, tačiau mėgstamiausi Tado įrankiai – kirsta ir smaili plunksnos bei teptukas. Jo darbus eksponavo TYPISM, LETTERING DAILY, TYPEYEAH ir kiti. Tado siekis – išsaugoti tradicinės kaligrafijos vertybes, pritaikant šiuolaikiškus metodus ir praktikos naujoves, burti bendraminčius ir skatinti juos tobulėti rašymo meno srityje.

Tolesnės studijos:

DIS — Engrosser’s Script I (2023)
Carl Rohrs — Modern Pen Madness: Extensive Pen Techniques (2023)
John Stevens — Modern Gothic need not be an oxymoron (2023)
Christoper Haanes — Spring Italic (2022)
Julie Wildman — Expressive cursive handwriting (2022)
Luca Barcellona — Pointed brush (2021)
Pietro Galizia — The Italic job (2021)
Rachel Yallop — Yalloplate (2021)
John Stevens — Uncial into capitals (2021)
Julie Wildman — Layout & Design for calligraphers (2021)
Rachel Yallop — The secrets of the swelling line (2021)
Mike Kecseg — Pointed pen variations: informal pen script (2021)
Elmo Van Slingerland — Whispers & Screams: Exploring the ruling pen (2021)
John Stevens — Italics & variations (2020)
Denis Brown —  Italic Rhythm to Polyrhythmic Calligraphy (2020 – )
Nikolietta — Introduction to Copperplate (2018)

error: Turinys apsaugotas.

Pin It on Pinterest