Apie studiją

Sveiki! Esu Tadas ir džiaugiuosi, kad Jūs čia – Tavosu Studios svetainėje, kuri skirta kaligrafijai ir jos mokymui.

Raidės ir įvairios jų formos mane žavėjo nuo vaikystės, tačiau praktikuoti kaligrafiją pradėjau daug vėliau, prieš tai nemažai laiko praleidęs prie kompiuterinės grafikos programų. Žaviuosi nauda, kurią kaligrafija suteikia fizinei ir psichinei sveikatai. Pastebėjau, kad kaligrafija veikia kaip meditacija – ji daro žmogų ramiu, vysto motorinius įgūdžius, aktyvina smegenų veiklą, stiprina neuronų tarpusavio ryšius.

Nors tikslus vertimas iš graikų kalbos “καλλιγραφία” yra “gražus rašymas”, tačiau šiandien šio žodžio reikšmė gerokai platesnė. Kaligrafija yra ne tik gražus ir aiškus raštas, bet ir savireguliacijos būdas. Dabar, kai kasdien turime apdoroti begalę informacijos srautų, svarbu sugebėti susikaupti ir daryti tai, kas pagerina mūsų dėmesį ir tikslingumą. Mano manymu, kaligrafija kaip tik ir yra toks dalykas.

Pradžioje kaligrafijos mokiausi savarankiškai, vėliau (ir iki šiol) pas gerai žinomus raidžių meno meistrus. Medžiagos ieškojau internete, skaičiau ir studijavau senas leteringo ir kaligrafijos knygas, kurias gauti nėra taip lengva, nes jų nebespausdina. Labai gerai žinau kaip sunku yra pradėti, kai kiekvieną dieną iškyla vis nauji klausimai (kokį tušą, kokią kaligrafijos priemonę pasirinkti, kokie pratimai raumenų motorikai vystyti, koks popierius, kaip sėdėti ir t.t.), todėl manau, kad mano savarankiško (ir ne tik) mokymosi patirtis gali padėti visiems, kurie susiduria su sunkumais pradėdami šią nuostabią kelionę.

Mokymo procesas

Visi užsiėmimai yra subalansuoti atsižvelgiant į dėstomos medžiagos apimtį. Mokymo metodai ir sukurtos autorinės programos leidžia efektyviai įsisavinti reikiamas žinias bei įgūdžius ir kurso pabaigoje pasiekti matomų rezultatų.

Mokymų metu ypatingas dėmesys yra skiriamas studento ir mokytojo sąveikai, todėl grupių vietų skaičius yra griežtai ribotas, kad užsiėmimų metu mokytojas galėtų skirti laiko kiekvienam.

Stengiuosi, kad Individualus požiūris būtų pagrindinis mokymo proceso aspektas. Visuomet siekiu identifikuoti stipriąsias studentų puses ir padėti jiems save realizuoti, o ne monotoniškai atkartoti mokytojo veiksmus.

Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas turi kūrybinį talentą, o mokytojo užduotis yra padėti tai atrasti ir paskatinti tolimesnei plėtrai.

Tadas Vosylius – dizaineris ir kaligrafas, VTDK grafinio dizaino specialybės absolventas, turintis didelę patirtį meno srityje. Jis kasdien kuria ir tobulina savo rašymo bei piešimo įgūdžius plunksna, teptuku ar pieštuku. Jis mėgsta eksperimentuoti su įvariomis medijomis ir kaligrafijos priemonėmis, tačiau mėgstamiausi Tado įrankiai – kirsta ir smaili plunksnos, teptukas bei ruling pen. Jo darbus eksponavo tokie letteringo ir kaligrafijos grandai, kaip TYPISM, LETTERING DAILY, TYPEYEAH ir kiti.

Klasės ir kursai, kuriuos Tadas pabaigė:

John Stevens — Modern Gothic need not be an oxymoron (2023)
Christoper Haanes — Spring Italic (2022)
Luca Barcellona — Pointed brush (2021)
Julie Wildman — Expressive cursive handwriting (2022)
Pietro Galizia — The Italic job (2021)
Rachel Yallop — Yalloplate (2021)
John Stevens — Uncial into capitals (2021)
Julie Wildman — Layout & Design for calligraphers (2021)
Rachel Yallop — The secrets of the swelling line (2021)
Mike Kecseg — Pointed pen variations: informal pen script (2021)
Elmo Van Slingerland — Whispers & Screams: Exploring the ruling pen (2021)
John Stevens — Italics & variations (2020)
Nikolietta — Introduction to Copperplate (2018)

error: Turinys apsaugotas.

Pin It on Pinterest